Rapla Vesiroosi spordihoone läks maksma 43 miljonit krooni


BNS 15.12.2009

Facio Ehitus andis teisipäeval Sihtasutusele Rapla Spordirajatised üle uue Rapla Vesiroosi spordihoone, mis läks maksma 42,5 miljonit krooni.

Hoone maksumusest 25,5 miljonit krooni Euroopa Regionaalfondist rahastatav kohalike avalike teenuste arendamise programm ning 17 miljonit krooni moodustas sihtasutuse omafinantseering, teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Spordihoone avatakse 6. jaanuaril, seni toimub maja lõplik seadistamine.

4330-ruutmeetrise üldpinnaga hoones saavad Vesiroosi gümnaasiumi õpilased nõuetekohaselt osa kooli õppeprogrammist. Lisaks tekib Raplasse võimalus korraldada üleriigilise tähtsusega spordi- ja kultuuriüritusi ning harrastada uusi alasid.

Spordihoones on 1216-ruutmeetrine spordisaal võimalusega mängida korvpalli ja võrkpalli kahel täismõõtmelisel väljakul ning saali tribüünidel kohad 800 pealtvaatajale.

Lisaks on esimesel korrusel jõusaal, riietus- ja pesuruumid. Teisel korrusel paikneb aeroobikasaal ja kaks squashisaali.

Kohalike avalike teenuste arendamise programmi eesmärkideks on kvaliteetsete avalike teenuste kättesaadavuse tagamine kohalikes keskustes ning kohalike avalike teenustega seotud infrastruktuuri kasutuse efektiivsuse parandamine maapiirkondades.

Programmi eelarve perioodil 2007-2013 on 2,25 miljardit krooni ning praeguseks on rahastatud 92 projekti mahus 0,9 miljardit krooni. Taotluste vastuvõtt toimub valitsuse kinnitatud kava alusel.