Kihnu ja Munalaiu sadama ümberehitus algab tuleval aastal


BNS 14.12.2009

Tuleva aasta teises pooles algab Kihnu saare sadama ja mandril asuva Munalaiu sadama ümberehitus.

Peatselt algavad projekteerimistööd, mille alusel rekonstrueeritakse lisaks Kihnu ja Munalaiu sadamatele ka Manilaiu sadam.

Saarte Liinid AS-i arendusdirektor Peeter Oopkaup rääkis BNS-ile, et Munalaiu sadamas tuleb rajada uus kaldaramp ja muulid korda teha, Kihnu kavandatakse uut muuli.

Munalaiu sadama akvatoorium tuleb ka kavandatava uue laeva jaoks süvendada vähemalt nelja meetrini. Praegu on sadama akvatooriumil sügavust kolm meetrit. Kaid ja muulid tuleb rekonstrueerida ja rajada vajalikud insenervõrgud.

Kihnu sadama akvatooriumis süvendamist pole tarvis, sest vett on seal 4,5 meetrit.

Kihnus tuleb alanud projekteerimishanke võitjal koostada vastavalt Suaru sadama detailplaneeringule Kihnu sadamahoone ehitusprojekt. Rekonstrueerimisele kuulub olemasolev muul ja tulepaagi juures olev kai, lisaks projekteeritakse Kihnu sadamale uus muul akvatooriumi kaitseks.

Manilaiu sadamas tuleb koostada olemasolevate väikelaevakaide rekonstrueerimisprojekt ja projekteerida muul akvatooriumi kaitseks. Munalaiu-Manilaiu akvatooriumi sügavus peab olema samuti neli meetrit.

Projekteerimistööde mahtu kuulub ka tasuvusanalüüs ja keskkonnamõjude hindamine.

Projekteerimishankele saab pakkumisi esitada hiljemalt 30. detsembril. Projekteerimine kestaks kuus kuud.

Kihnu ja Vormsi liinile on riigil kavas tellida kaks uut jääklassiga parvlaeva. Praegu on pooleli laevade projekteerimine.