Ringhäälingumaja eelprojekt sai valmis


BNS 14.12.2009

Tallinnasse Kristiine linnaossa Tuisu tänavale rajatava ringhäälingumaja peaprojekteerija EA Reng AS andis tellijale üle eelprojekti, teatas Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uudisteprotaal.

Ringhäälingumaja projektijuhi Kristo Tihvani sõnul teostatakse kogu projekt tehnoloogias, mis tähendab hoone virtuaalse kolmemõõtmelise mudeli loomist.

ERR kavatseb jätkata Tallinnasse Kristiine linnaossa rajatava uue ringhäälingumaja ehituse ettevalmistustega ka järgmisel aastal, kuid kavandatust tunduvalt väiksemas mahus.

Ringhäälingunõukogu esimees Andres Jõesaar on BNS-ile öelnud, et kui varem on ringhäälingumaja projekteerimiseks 2010. aastal kavandatud 30 miljonit krooni, siis tegelikkuses saab see summa olema umbes kümme korda väiksem.

Kui esialgse kava järgi kavatses rahvusringhääling alustada täies mahus uues hoones tegevust 2012. aasta sügishooaja alguses, siis Jõesaare sõnul lükkub see tähtaeg kaugemasse tulevikku. Ringhäälingumaja on kavas rahada Tallinnasse Tuisu 21 kinnistule.

ERR võtab ringhäälingumaja projekteerimisel aluseks arhitektuurikonkursi võidutöö, mille autor on Taani arhitekt Erik Nobel. Võitnud projekt näeb ette klaasist hoone, mille sisse on paigutatud läbipaistmatute seintega stuudiod.