Nordecon Infra rajab Põltsamaale 26,5 miljoni krooni eest veetorustikku


Pressiteade 07.12.2009

Nordecon International ASi tütarettevõtted Nordecon Infra AS ja Nordecon Infra SIA ühispakkujatena sõlmisid eelmisel reedel Põltsamaa linnale kuuluva ettevõtte Põltsamaa Varahalduse OÜ-ga lepingu Põltsamaa linna paremkalda ühisveevärgi ja kanalisatsioonisüsteemide ehituseks. Lepingu maksumuseks on 26,5 miljonit krooni.

"Põltsamaa jõe paremkalda elamurajoonis saavad majaomanikud paari aasta pärast korraliku veevõrgu ning kanalisatsiooni, tööde tulemusel paraneb joogivee kvaliteet ning käiku läheb kaasaegne reoveepuhastusjaam," ütles Nordecon Infra ASi juhatuse esimees Erkki Suurorg. "Projekteerimistööd on peagi algamas ning valmis saavad ehitustööd lepingu kohaselt 2011. aasta jõuludeks."

Nordecon Infra ehitab Põltsamaa paremkaldale kokku 12 kilomeetrit vee- ja kanalisatsioonitorusid ning lisaks rekonstrueeritakse reoveepuhasti. Projekti finantseerimist toetab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Põltsamaa Varahalduse OÜ riigihankele linna ja selle lähiümbruse kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerija ja laiendaja leidmiseks esitasid pakkumised kaheksa ettevõtet.

Nordecon Infra AS (http://infra.nordecon.com/) on üks esimesi erakapitalil põhinevaid teedeehitusfirmasid Eestis (asutatud 1990. aastal). Lisaks teedeehitusele tegeleb ettevõte keskonnaehitiste, sadamarajatiste ja välisvõrkude ehitamisega. Alates 2002. aastast kuulub Nordecon Infra AS NASDAQ OMX Tallinna börsil noteeritud Nordecon International kontserni koosseisu.

Nordecon International AS (http://www.nordecon.com/) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 20 tütarettevõtte. Nordecon International on lisaks Eestile esindatud Lätis, Leedus ja Ukrainas. Kontserni konsolideeritud käive oli 2008. majandusaastal 3,9 miljardit krooni, aruandeaasta puhaskasum 171 miljonit krooni ning varade maht 2,4 miljardit krooni. Kontsern andis 2008. aastal tööd enam kui 1000 inimesele.