Kaitseväe Kuusalu harjutusväljaku piir saab tähised


BNS 02.12.2009

Kaitseministeerium laseb tähistada Kuusalu vallas asuva kaitseväe keskpolügooni piirid, selleks kulub pisut vähem kui poolteist miljonit krooni.

Kaitseministeeriumi poolt välja kuulutatud riigihanke kaitseväe keskpolügooni piiride tähistamiseks võitis AS Merko Tartu, kelle pakkumine oli 1.446.750 krooni, selgub riigihanke aruandest.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Peeter Kuimet ütles BNS-ile, et hankega tähistatakse pool harjutusvälja piirist, ülejäänud piir on märgitud kas looduslikult, näiteks veekogudega, või tuleb piiri tähistamiseks vajalike tööde tegemiseks pidada kõnelusi keskkonnaametiga.

Lõppenud hankega tähistatakse 35 kilomeetrit harjutusvälja piiri. Selleks raiutakse metsa või võssa nelja meetri laiune siht. Polügooni piir tähistatakse iga 50-75 meetri tagant postidega ning igale teisele postile paigutatakse silt, mis teavitab sellest, et tegemist on kaitseväe kasutuses oleva alaga.

Samuti paigutatakse harjutusvälja piirile rida signaalposte, millele paigutatavad hoiatustuled süüdatakse siis, kui kaitsevägi viib polügoonil läbi laskmisi või õppusi ning alal pole soovitatav viibida. Sel ajal heisatakse signaalpostidel ka punased lipid.

Kuimet kinnitas, et ajal, kui polügoonil ei toimu õppusi või harjutusi, ei piirata inimeste viibimist harjutusvälja maa-alal.

Kaitseväe keskpolügoon, pindalaga 11.951 hektarit, asub Harjumaal Kuusalu valla idaosas.