Torma prügila sõlmis lepingu uue ladestusala ehituseks


BNS 01.12.2009

Torma prügila sõlmis kolmanda ladestusala ehituslepingu Nordecon Infra AS-iga, mille tulemusena kasvab prügila jäätmete vaba ladestusmaht kuni 150.000 tonnile.

Torma prügila operaatorfirma OÜ Amestopi keskkonnajuht Jargo Jürgens selgitas ettevõtte teates, et sõlmitud ehituslepingu tähtaeg on 15. juuli 2010. Ehitatava ladestusala kõrval on hetkel lõppjärgus uue nõrgveepuhasti ehitustööd.

Investeeringu kogumaksumus on Jürgensi sõnul 10 miljonit krooni.

"Jäätmekeskuse edasiseks arendamiseks on valminud ja kooskõlastusringi läbinud detailplaneering, mille alusel on võimalik laiendada keskuse territooriumi," lisas Jürgens.

Tema sõnul on laienduse eesmärgiks välja ehitada paremad võimalused jäätmete taaskasutamiseks ja töötlemiseks ning vajadusel uute ladestusalade ehitamiseks.

Lisaks kavandab Torma prügila Jürgensi sõnul arendada jäätmete taaskasutamist ning läbi jäätmete mehaanilis-bioloogilise töötluse toota jäätmekütust ja biolagunevatest jäätmetest komposti.

"Sellega vähendatakse järgnevatel aastatel ladestavate jäätmete mahtu kuni 50 protsenti ning investeeritakse selleks suurusjärgus 24 miljonit Eesti krooni," sõnas Jürgens.

Amestopi juhataja Toomas Orumaa rääkis, et alates 1. jaanuarist tõuseb jäätmete vastuvõtuhind seniselt 619 kroonilt 660 kroonini tonni kohta.

Orumaa märkis, et hinnatõusuks saab kokku olema 41 krooni tonnilt, millest suurema osa moodustab riiklik saastetasu tõus 31,5 krooni osas. 9,5 krooni hinnatõusust moodustavad nõrgvee puhastamise suurenenud kulud ja kerkinud kütusekulud.

Prügilat opereerib alates 2001. aastast opereerimislepingu alusel OÜ Amestop. Ettevõttes töötab 12 inimest. Ettevõtte 2008. aasta käive oli 5,8 miljonit krooni.

Torma prügila on rajatud koostöös keskkonnainvesteeringute keskusega ning kuulub Torma vallale.