Viiendik Paide valimäe ajakeskuse rajamise töödest on valmis


Pressiteade 23.11.2009

Peale Paide vallimäe välisvalgustuse rajamise tööde lõppu on viiendik kogu ajakeskuse rajamise projektist valmis.

Abilinnapea Kaido Ivaski sõnul jõudsid lõpule vallimäe kinnistu välisvalgustuse ning elektripaigaldiste tööd, mille käigus uuendati täielikult kogu kinnistu elektrisüsteem ning paigaldati välisvalgustus.

"Nüüd on efektvalgustusega lisaks vallitornile kaetud ka terve vallimägi ning vanad kindluse varemed, samuti tehtud eeltööd tulevaseskulptuuride pargi valgustuseks," selgitas Ivask. "Kogu elektrisüsteemi uuendamisega paranesid ka tarbevoolu kasutamise võimalused vallimäel, mis peaksid hõlbustama seal erinevate ürituste korraldamist."

Elektrisüsteemide uuendamine ning välisvalgustuse paigaldamise kogumaksumus oli 5,2 miljonit krooni ning töid teostas riigihanke võitnud AS ABB.

Praegu on tornis käimas elektrilahenduste, ventilatsiooni ning kanalisatsioonisüsteemide ehitustöö, valmimas sisekujunduslikud elemendid ning interaktiivsed eksponaadid. "Praegu on käimas ettevalmistustööd ka lifti_ahti raiumiseks läbi vallitorni kaheksa korruse, kus hakkab kuni 15liikmelisi gruppe sõidutama ajamasina rolli täitev lift," lisas Ivask.

Paide vallitorni ajakeskuse rajamise projekti planeeritud kogumaksumus on 42 650 000 kroonini, millest Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi" kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist eraldatud toetussumma on 36 252 500 krooni, Paide linna omaosalus projektis on ligi 6,4 miljonit krooni.

Paide vallimäe ajakeskus peaks külaliste vastuvõtmiseks valmis olema järgmiseks sügiseks.