PERH avab detsembris Mustamäel uue korpuse


BNS 23.11.2009

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) avab 11. detsembril Mustamäe meditsiinilinnakus uue korpuse, mille rajamine maksis üle 1,6 miljardi krooni.

Uus korpus on innovaatiline diagnostika ja aktiivravi kompleks, kus hakkab toimuma kõige tehnoloogiamahukam osa ravitööst, teatas PERH-i pressiesindaja BNS-ile.

PERH-i juhatuse esimehe Tõnis Alliku sõnul on uues korpuses loodud kõik eeldused selleks, et erakorralise meditsiini keskus koostöös intensiivravi keskuse ja erialaosakondadega suudaks suurõnnetuse korral ühe-kahe tunni jooksul tõsta erakorraliste patsientide vastuvõtu võimekust kuni 50 protsendi võrra.

Seejuures saaks vajadusel avada uue korpuse kahes aatriumis 38 kolmanda astme intensiivravi lisavoodikohta. "See näitab meie potentsiaali toimida Tallinna ja üleriigiliste suurõnnetuste meditsiinilise abi keskusena," märkis Allik.

Viiekorruselise hoone 29.807 ruutmeetril saavad uued ruumid erakorralise meditsiini keskus, 17 saaliga operatsiooniplokk, 40-kohaline intensiivravi keskus, radioloogiakeskus, nukleaarmeditsiini osakond ning kiiritusravi osakond. Uued ruumid rajati haigla apteegile ja sterilisatsiooniosakonnale.

Allik lisas, et Mustamäe meditsiinilinnaku planeerimisel ja rajamisel ning sinna kaasaegse diagnostika- ja ravitöö koondamisel on lähtutud patsientide huvidest. "Regionaalhaiglale on oluline, et patsiendid saaksid vajaliku kvaliteetse arstiabi ja ravi mugavalt võimalikult ühest kohast," lisas ta.

Haigla juhatuse esimehe sõnul loob uusehitise valmimine head eeldused selleks, et koondada seni mitmes ravikorpuses asuv aktiivravi ühte nõuetele vastavasse keskusesse Mustamäel.

PERH-i juurde- ja ümberehituse projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond 1,035 miljardit krooniga, kogu projekti hinnanguline kogumaksumus ilma käibemaksuta on 1,682 miljardit krooni.

Haigla juurde- ja ümberehituse projekti raames valmis Mustamäele uus tehnoloogiamahukas korpus ning rekonstrueeritakse olemasolevad C ja patoloogia korpus.

Uue korpuse projekti on koostanud arhitektuuribüroo AB Pluss OÜ, arhitektuurse lahenduse autor on arhitekt Indrek Suigusaar, sisekujunduse teinud sisearhitekt Mari Kurismaa ja ehituse peatöövõtja AS Koger & Partnerid.

Tallinna kiirabihaiglas Mustamäel võeti esimene patsient vastu 1979. aasta viimasel päeval. Tegu oli he suurima ja moodsaima haiglaga Eestis, sealhulgas ka tehnilise varustatuse poolest. "Tol korral ei julgenud keegi unistada, et 30 aasta pärast räägitakse sellest ajast kui Mustamäe meditsiinilinnaku sünnist," lisas Allik.