ERR-i uue hoone projekteerimine jätkub ka järgmisel aastal


BNS 20.11.2009

Eesti Rahvusringhääling (ERR) jätkab Tallinnasse Kristiine linnaossa rajatava uue ringhäälingumaja ehituse ettevalmistustega ka järgmisel aastal, kuid kavandatust tunduvalt väiksemas mahus.

Ringhäälingunõukogu esimees Andres Jõesaar ütles BNS-ile, et kui varem on ringhäälingumaja projekteerimiseks 2010. aastal kavandatud 30 miljonit krooni, siis tegelikkuses saab see summa olema umbes kümme korda väiksem.

Kui esialgse kava järgi kavatses rahvusringhääling alustada täies mahus uues hoones tegevust 2012 sügishooaja alguses, siis Jõesaare sõnul lükkub see tähtaeg kaugemasse tulevikku. Ringhäälingumaja on kavas rahada Tallinnasse Tuisu 21 kinnistule.

Järgmise aasta riigieelarve eelnõus on ERR-ile ette nähtud 351,3 miljonit krooni, mida on 27,9 miljoni võrra vähem kui 2009. aasta esialgses eelarves. ERR-i tänavune eelarve on pärast riigieelarve kahte kärpimist 379,2 miljonit krooni.

Jõesaare sõnul jääb ERR-i 2010. aasta eelarveks tõenäoliselt 351,3 miljonit krooni, nagu on ette nähtud riigieelarve eelnõus, kuna eelnõu on läbinud parlamendis kaks lugemist ja suuri muudatusi enam oodata pole.

"Suurusjärk ei muutu ka ERR-i omatulude arvelt, kuna ERR-i tulud DVD-de müügilt ja muult sellistelt on aastas 1-2 miljonit krooni," märkis Jõesaar.

ERR-i nõukogu esimehe sõnul pole rahvusringhäälingul peale palkade ja saadete kärpimise muid kokkuhoivõimalusi.

ERR-i juhatus on otsustanud kärpida järgmisest aastast töötajate palku ja honorare kuni kümme protsenti.

Üle 15.000-kroonise brutopalgaga ERR-i töötajate palgad vähenevad kümme protsenti. 5000-15.000 krooni palka saavate täätajate tasu väheneb kuni kümme protsenti. Kuni 5000-kroonise palgaga ERR-i töötajate palk ei vähene.

ERR pole veel lõplikku otsust langetanud, millised saated tuleb vähenenud eelarve tõttu ära jätta. Kui varem oli arutluse all järgmise Eurovisioonil osalemisest loobumine, siis praeguseks on rahvusringhääling otsustanud lauluvõistlusel siiski osaleda.