Merko Ehitusel valmib suvel Tallinnas 109 korterit


BNS 19.11.2009

Börsil noteeritud ehitusfirma AS Merko Ehitus saab järgmisel suvel Tallinnas Kesklinna ja Kristiine linnaosas valmis kaks elamuarendusprojekti kokku 109 korteriga.

Merko Ehituse turundusjuht Simar Selezov ütles neljapäeval toimunud pressikonverentsil ajakirjanikele, et Kesklinna linnaossa aadressile Pärnu maantee 129 c ehitab ettevõte 60 korteriga osaliselt kuue- ja osaliselt seitsmekorruselise korterelamu.

Pärnu maantee arenduse teine etapp on koopia sinna ehitatud esimesest kortermajast. Korterelamusse tuleb 18 kahe-, 38 kolme- ja neli neljatoalist korterit, mille ruutmeetrihinnad algavad 17.900 kroonist.

Selezovi sõnul sisaldab Merko Kristiine linnaosas aadressil Räägu 10 asuva Vuti elamuarenduse teine etapp kahte, 15 ja 34 korteriga kortermaja.

34 korteriga kahe trepikojaga elamusse tuleb neli ühe-, 20 kahe-, kaheksa kolme- ja kaks neljatoalist korterit. 15 korteriga ühe trepikojaga elamus on seitse kolme- ja kaheksa neljatoalist korterit. Korterite hinnad algavad 19.900 kroonist ruutmeeter.

Nii Pärnu maantee kui Räägu tänava korterite hinnas sisaldub panipaik ja parkimiskoht, rääkis Selezov. Kortereid on võimalik osta ka möbleeritult.

Ettevõtte elamuehitusdivisjoni direktor Tiit Kuusik märkis, et Pärnu maantee ja Räägu tänava korterite hinnad võivad veel veidi tõusta. Olenevalt sellest, millisel korrusel konkreetne korter asub, võib hinnatõus olla 10-20 protsenti ehk maksimaalselt mõni tuhat krooni, prognoosis ta.

Selezovi hinnangul on nõudlus hea asukohaga kvaliteetse kinnisvara vastu olemas. Ta rääkis, et näiteks Vuti arenduse esimeses etapis müüs Merko kõik korterid maha kahe-kolme kuuga.

Tema sõnul on Merko uute projektide puhul olulised märksõnad kvaliteet ja läbimõeldud planeeringud. Firma annab korteritele alates ostuhetkest kaheaastase garantii.

Merko Ehituse nõukogu esimees Tõnu Toomik ütles, et uute elamuarendusprojektide alustamise tingis asjaolu, et praeguse seisuga on Merkol müügiportfell Tallinna korteritest tühi - kõik olemasolevad uued korterid on müüdud.

Kuusik lisas, et tema hinnangul on praegu müügiportfell Tallinna korteritest tühi kõigil suurematel arendajatel, nagu näiteks YIT Ehitus, NCC Ehitus ja Skanska.

Toomiku ja Kuusiku sõnul on firma mõlemat projekti juba alustanud ja alates neljapäevast on võimalik klientidel sõlmida ka eellepinguid. Korteri ostuks võetava laenu omafinantseering on 10 protsenti, teise 10 protsenti garanteerib vajadusel Merko.

Nende hinnangul pole praegu ühelgi teisel arendajal elamuehituses korraga kahe kortermaja rajamine pooleli.