Ehitusfirma kaebas maaülikooli kohtusse


BNS 14.11.2009

Ehitusfirma YIT nõuab maaülikoolilt miljoneid kroone uue spordihoone ehitamise eest saamata raha, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ajalehe andmetel keeldub maaülikool firmale maksmast kuut miljonit krooni, sest spordihoone ehitamise tähtaeg läks esialgu lubatud maikuust üle. Seetõttu pöördus ehitusfirma kohtusse.

"See on suures piiris õige. Meil on erinevad arusaamad tehtud töödest ja raha maksmisest," sõnas YIT Ehituse juhatuse esimees Priit Sauk ja lisas, et tegelikkuses on vaidlusalune summa kuuest miljonist kroonist isegi suurem.

Maaülikooli lepingulise esindaja haldusdirektor Kalju Koha sõnul lepiti pooltevahelises töövõtulepingus kokku, et uus spordihoone valmib selle aasta märtsi alguseks. "Ehitaja ettepanekul oli maaülikool nõus tähtpäeva pikendama märtsikuu lõpuni, kuid ka selleks ajaks oli veel viiendik ehitustöödest tegemata," ütles ta.

Koha sõnul sai spordihoone lõplikult valmis alles augusti alguseks ehk siis 18 nädalat hiljem, kui ehitaja ise oli lubanud.

Sauk väitis aga, et väide, nagu pidanuks YIT Ehitus pidanuks spordihoone maaülikoolile üle andma juba mais, ei vasta tõele. "Üks kuupäev oli lepingu sõlmimisel, kuid tööde käigus on alati võimalikud muutused, kui tahetakse midagi teisiti teha, projekti tuleb ümber teha jne," ütles Sauk. Tema sõnul on paberites fikseeritud ka uus kuupäev, millal spordihoone tuleb maaülikoolile üle anda. "Kool algab septembris ja selleks ajaks andsime üle," kinnitas Sauk.

"Ehitajal oli teada, et lepingu tähtpäeva rikkumisel rakendab maaülikool leppetrahvi, mida viimane on vastavalt poolte kokkuleppele ka teinud," ütles Koha. Ta lisas, et ehitajal on tegemata ka ehitusjärgsed tööd.

Eesti maaülikooli spordihoone avati 7. septembril. Spordihoone ehitas AS YIT Ehitus, projekteeris arhitektuuribüroo Salto AB. Ehituse maksumus oli 86 miljonit krooni, millest riik andis 23 ja Tartu linn kaks miljonit Koos sisseseadega oli hoone kogumaksumus üle 90 miljoni krooni.