Tuuleenergia teemaplaneeringu hankele tuli neli taotlust


BNS 13.11.2009

Lääne-Eesti maakondade tuuleenergeetika teemaplaneeringu koostamise riigihankel osalemiseks laekus tähtajaks neli taotlust.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik ütles BNS-ile, et taotlusi tuli küll neli, kuid huvi hanke vastu oli tegelikult suurem.

Tema sõnul oli huvilisi näiteks ka Indiast ja Hispaaniast, kust hankel osalemiseks siiski taotlusi ei laekunud.

Männiku sõnul on antud juhul tegemist võistleva dialoogiga hankemenetlusega. Riigihangete komisjoni istung hankele esitatud taotluste hindamiseks toimub järgmisel kolmapäeval Läänemaal Lihulas, hankele kvalifitseerunud pakkujad selguvad kolmapäeva õhtuks.

Hanke eesmärk on koostada Saare-, Hiiu-, Lääne- ja Pärnu maakonna territooriumite kohta maakonna planeeringu tuuleenergeetika teemaplaneering koos keskkonnamõjude strateegilise hindamisega.

Teemaplaneeringu kehtestamisel selguvad potentsiaalsed alad, kuhu on võimalik tuuleparke ja nende võrku ühendamiseks vajalikke ülekandeliine reaalselt ehitada. Ülekandeliinide planeerimisel arvestatakse ka võimalike meretuuleparkide rajamisega ning nende põhivõrku ühendamisega.

Saare, Hiiu, Pärnu ja Lääne maavalitsused otsustasid ühise tuuleenergeetika teemaplaneeringu algatamise septembri lõpus.

Hankelepingu kavandatav alguskuupäev on 15. detsember, planeering peaks valmima hiljemalt 2011. aasta 28. veebruariks.

Hankes eeldatakse planeeringu maksumuseks ilma käibemaksuta 2,2 miljonit krooni. Hanke rahastamiseks kasutatakse ka välisabi.