Kuressaare lennuraja pikenduse avamine lükkub veelgi edasi


BNS 13.11.2009

Algselt juba 31. oktoobriks lõppema pidanud Kuressaare lennujaama lennuraja pikendustööd reede seisuga kestavad; lennujaam loodab pikendatud lennuraja liikluseks avada veel selle aasta sees.

Ajakirjanduses viimati avaldatud info põhjal pidi tööde valmimistähtaeg lükkuma edasi novembri keskpaika.

AS-i Kuressaare Lennujaam juhataja Mati Tang ütles aga reedel BNS-ile, et töid on veel teha ning pikendus novembrikuu sees pigem valmis ei saa. Ta lisas, et loodetavasti valmib see siiski veel tänavu.

Tang selgitas, et tööd nihkuvad edasi objektiivsetel põhjustel - lennuraja juurde tellitavad seadmed on sedavõrd spetsiifilised ja neid tuleb hankida välismaalt. "Nende tarnete täitmine ei sõltu meie firmadest."

Samuti on töid seganud ilmastikuolud, märkis Tang. Tema sõnul peab lennuamet enne pikendatud lennuraja avamist tehtud muudatusi menetlema - rada peab läbima ameti ohutusalase auditi.

Tang ütles, et lennuraja pikendamisel pööratakse eelkõige tähelepanu kvaliteedile. Tema sõnul on oluline, et kohale jõuaksid õiged seadmed ja õiged materjalid, olgugi, et nende tarned võivad mõnevõrra kauem aega võtta. "Meil ei ole nüüd vaja kuhugi ülepeakaela kiirustada."

Pikendustööde jätkumine ei takista lennuvälja tööd.

Seni 1518 meetri pikkune Kuressaare lennurada pikeneb 2000 meetrini. Veel tänavu juulis oli kavas rada pikendada 1800 meetrini, kuid kahe aasta taguste ehitushindadega võrreldes on hinnad sedavõrd langenud, et sama raha eest saab 30 meetri laiust rada plaanitust pikemaks ehitada.