Skanska ei välista Admiraliteedi basseini arenduse ostmist


BNS 11.11.2009

Tallinna Admiraliteedi basseini äärde kavandatud arenduse kaasomanik ehitusfirma Skanska EMV ei välista raskustes Ühendatud Kapital AS-ile kuuluva enamusosaluse väljaostmist.

Skanska EMV projektidirektor Andres Aavik ütles pressiesindaja vahendusel BNS-ile, et Skanska ei välista, et ostab ise või ka partneriga sundmüügis Ühendatud Kapitalile kuuluva kolmveerandi suuruse osaluse Admiraliteedi basseini äärsetes kinnistutes.

"Eeltingimuseks on turusituatsioonile vastav hind ja tingimused. Jälgime huviga toimuvat ning regeerime vastavalt tingimustele," ütles Aavik.

Kohtutäitur pani teisipäeval Swedbanki nõudmisel teist korda sundenampakkumisele kolmveerandi ulatuses Hillar Tederi Ühendatud Kapitalile kuuluva maa, langetades alghinda seejuures varasemalt 255,6 miljonilt kroonilt 225,3 miljonile kroonile.

Kordussundenampakkumine toimub 27. novembril.

Maa-ala on Ühendatud Kapitali ja ehitusfirma Skanska EMV kaasomandis, Admiraliteedi basseini äärse ala ostis Ühendatud Kapital Tallinnalt 2000. aasta suvel 100 miljoni krooniga. Kokku peaks sinna kerkima 15 hoonet ja umbes 1000 korterit.