Loo-Maardu teelõigu hanke vaidlustuse arutelu lükkub edasi


BNS 04.11.2009

Riigihangete ameti vaidlustuskomisjonis kolmapäeval toimuma pidanud istung Loo-Maardu teelõigu hanke vaidlustamise läbivaatamiseks lükkub edasi, kuna vaidlustaja esitas teisipäeval sisulisi täiendusi.

Vaidlustuskomisjoni juhataja Taivo Kivistik ütles BNS-ile, et kuna hanke vaidlustaja AS Nordecon Infra saatis täiendused komisjonile teisipäeva õhtul pärast tööpäeva lõppu, siis sai komisjon need kätte alles kolmapäeva hommikul.

Kivistik lisas, et on täiendustega tutvunud, kuid nende sisu ta ei avaldanud.

Seoses täienduste esitamisega palus vaidluse teine pool Merko Ehitus komisjonilt nendega tutvumiseks istungi edasilükkamist.

Kivistik ütles, et komisjon kooskõlastab vaidluse pooltega uue istungiaja kolmapäeva õhtuks. Ta märkis, et tõenäoliselt toimub vaidlustuse uus arutelu järgmisel neljapäeval ja et ilmselt soovib ka vaidluse teine pool esitada omapoolseid tõendeid.

Nordecon Infra soovib vaidluskomisjonile esitatud avalduses tunnistada kehtetuks maanteeameti 13. oktoobri otsuse, mis kvalifitseeris Loo-Maardu teelõigu hankele ühispakkujad AS Merko Ehituse, Tallinna Teede AS-i ja SIA Merksi.

Kõnealused ühispakkujad esitasid Loo-Maardu teelõigu hankele tehtud pakkumistest kõige odavama summas 288,84 miljonit krooni. Paremuselt teise, 318,78 miljoni kroonise pakkumise esitas Nordecon.

Hankelepingu sõlmimise kriteeriumiks on hanketeate järgi madalaim hind.

Merko Ehitus on varem börsile teatanud, et Nordecon Infra vaidlustusavalduse järgi on Merko Ehitus 1. augustil 2008 äriregistrisse kantud äriühing, mis ei saa vastata kvalifitseerimistingimustele, milles nõutakse andmeid viimase kolme majandusaasta netokäibe ja viimase viie aasta jooksul tehtud tööde osas.

Nordecon märgib avalduses, et nõutud referents ja käive puuduvad ka Tallinna Teede AS-il ja SIA Merksil.

Merko Ehitus on varem teatanud, et on õigustatud kasutama oma eelkäija referentse ja saab tugineda endise Merko Ehituse (praegune AS Järvevana) jagunemiseelsetele finantsnäitajatele ning töökogemusele.

Vaidluse pooled on vaidlustuskomisjonile esitanud omapoolsed selgitused. Varasema info järgi pidi komisjon vaidluses otsuse tegema tuleval nädalal.