Tallinn andis õiguse Ida-Tallinna Keskhaigla laiendamiseks


BNS 04.11.2009

Tallinna linnavalitsus algatas kolmapäevasel istungil detailplaneeringu, mis annab õiguse laiendada Ravi tänaval asuvat Ida-Tallinna Keskhaigla kompleksi.

Planeeringu koostamise eesmärk on muuta ehitusõigust nii, et ehitada Ravi tänav 18 asuva haiglakompleksi hoonele juurde maa-aluse ja seitsme maapealse korrusega osa.

Lähialal paiknevale krundile on plaan ehitada kuni kahe maa-aluse ja kuni kuue maapealse korrusega haiglahoone ning kaks kuni kahe maa-aluse korrusega parklat, selgub eelnõu seletuskirjast.

Planeeritav 7,26 hektari suurune maa-ala asub Kesklinnas Ravi, Magasini, Herne ja Juhkentali tänavate vahelisel alal.

Lisaks kehtestas linnavalitsus kolmapäevasel istungil Mustamäe linnaosas Tammsaare tee 102a ja 104a kinnistute ning lähiala detailplaneeringu, mis annab muulhulgas õigus ka kuni 29-korruselise hoone ehitamiseks.

Planeeringu koostamise algatamist taotles 24. septembril 2003 AS Merkturv. Detailplaneeringu on koostanud K-Projekt.

Ühtlasi algatas linnavalitsus kahe Haaberstis Humala tänaval asuva kinnistu detailplaneeringu, mille eesmärk on ärihoonele ja korterelamule ehitusõiguse määramine.

Lisaks võttis linnavalitsus vastu Vilde tee 122 ja 124 kinnistute ja lähiala detailplaneeringu.

Selle planeeringu ülesanne on Mustamäe linnaosas ühe hektari suurusel maa-alal asuva Vilde tee 122 kinnistu sihtotstarbe muutmine 75 protsenti äri- ja 25 protsenti elamumaaks ning ehitusõiguse määramine kuni üheksa maapealse ja kahe maa-aluse korrusega äripindadega korterelamu rajamiseks.

Vilde tee 124 kinnistu saab planeeringuga ehitusõiguse kuni nelja maapealse ja kahe maa-aluse korrusega ärihoone rajamiseks.