Pärnu parteimaja ostnud firma tahab lepingust taganeda


BNS 03.11.2009

Pärnu linnalt enampakkumisel 35 miljoni krooniga endise parteimaja ostnud OÜ Herder soovib ostu-müügi lepingust taganeda, sest lepingu sõlmimisel ei teavitatud ettevõtet kinnistu asumisest muinsuskaitsealal.

Ettevõte soovis viiekorruselise maja asemele ehitada kaheksakorruselise hoone, ent muinsuskaitses selgus, et linn ega notar ei olnud ostjat hoiatanud muinsuskaitseala laienemisega seotud kitsendustest, vahendas "Aktuaalne kaamera" teisipäeva õhtul.

Lepingu tõestanud ja linna kolmanda osapoolena kaasanud notari Marje Jürioja sõnul ei kajastunud kitsendused andmete kontrollimisel piirangute registris.

"Minu seisukoht on, et kui tuleb kohtuotsus, kus linnalt see summa koos intressidega välja nõutakse, esitab linn kahjunõude nii notarile kui ametnikele," ütles Pärnu linnapea Mart Viisitamm, kelle hinnangul on tegemist lepingu koostanud ametnike ja notari eksimusega.

Viie pakkuja seas võitnud OÜ Herder nõuab linnalt kohtus lisaks ostusummale intresse ja riigilõive kokku 42 miljoni krooni ulatuses.