Musta Luige ehitus on turuolukorra paranemiseni külmutatud


BNS 03.11.2009

Tallinnas Kadriorus asuva endise kohvikuhoone Must Luik asemele plaanitud äri- ja elumaja ehitus on kinnisvaraturu olukorra paranemiseni külmutatud.

Musta Luige keskuse omanikfirma NG Eesti projektijuht Aleksandr Mazko rääkis BNS-ile teisipäeval, et ehitus on endiselt peatatud ning valitseb sama olukord, mis ligi kaheksa kuud varem. "Ehitus on külmutatud ja hetkel edasi ei lähe."

Musta Luige hoone taga asuvas arhitektuurimälestisest villas Mon Reposes on ettevõte Mazko sõnul teinud oktoobri lõpus teatud avariitöid, mida Tallinna kultuuriväärtuste amet on nõudnud.

Ta lausus, et enamik ameti nõutud töid hoone säilitamiseks on praeguseks tehtud.

Küsimusele, millal kavatseb NG Eesti Musta Luige hoone ehitust jätkata, vastas Mazko, et seda pole praegustes majandusoludes võimalik ette planeerida. "Olukord on praegu väga keeruline," märkis ta.

Mazko sõnul saab ehitust edasi planeerida ja sellega seoses otsuseid vastu võtta siis, kui kinnisvaraturg stabiliseerub ja kui saab "veidi vabamalt hingata". Tema sõnul võiks ettevõte paegu pankrotis olla, kui firma oleks ehitust jätkanud ja sinna laenuraha sisse pannud.

Ta ütles, et kuigi ehitushinnad on langenud, ei kataks Musta Luige hoonesse kavandatud korterite hinnad praegu ehituskulusid. "Korterite soovijaid on tänapäeval ka kergelt öeldes vähe," lisas ta.

Mazko rääkis, et praegusel ajal on ettevõte keskendunud peamiselt renditegevusele, aga müügis on ka mõningad korterid.

Lisaks töötab firma Mazko sõnul paralleelselt kogu aeg ka Musta Luige projektiga, kuna olude paranemisel on kindlasti kavas arendusega jätkata. "Niisama me seda jätta kindlasti ei taha ja seda kindlasti ka ei tee," ütles ta.

Kohvikuhoone Must Luik lammutati mullu suvel. NG Eesti kavatseb selle asemele ehitada kolmekorruselise maja, mille esimesele korrusele tulevad bürood ning teisele ja kolmandale korrusele 32 korterit.

Musta Luige ehitusega seoses on ettevõtte kohustatud renoveerima ka krundil asuva 19. sajandil ehitatud villa.

Algselt pidi ehitus valmima tänavu detsembriks.