Tallinn saab kolm uut tänavat


BNS 03.11.2009

Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäevasel istungil määrata nimed kahele uuele tänavale kesklinnas ja ühele Lasnamäel.

Kesklinnas tegi nimekomisjon ettepaneku anda Veerenni asumis Vana-Lõuna tänavalt algavale ja Tehnika tänaval lõppevale tänavale Pille tänava nimi ning Veerenni tänavalt algavale ning Pille tänaval lõppevale tänavale Tiiu tänava nimi.

Määruse seletuskirja kohaselt arutati uute tänavate nimevalikul kolme võimalikku teemat: veevarustuse temaatika, Lutheri vineeri- ja mööblivabrikuga seonduv või 1920.-1930. aastate eestipärased naiste nimed.

Kuna veevarustuse teema on kasutusel Mustamäel (Vesioina tänav) ning planeeringuala läheduses asuvad sellised tänavad nagu Õilme (varasem Õie tänav) ja Tare, siis otsustati jääda eestipäraste naistenimede teema juurde. Valiknimedest eelistati Tiiu tänava ja Pille tänava nime.

Lasnanäel Sikupilli asumis algab uus tänav Pallasti tänavalt, kulgeb läbi kavandatava pargi ning lõpeb Võidujooksu tänaval.

Kuna pargialale on määratud ametlik kohanimi Pae park, leidis nimekomisjon, et ala läbivale tänavale oleks loogiliseks ja sobivaks nimeks Paepargi tänav.