Võrus on valminud ranna ehitustööd


Pressiteade 30.09.2009

Võru linnal on põhjust rõõmustada, kuna on lõppenud mahukad ranna ehitustööd – valminud on Võru kõige suurejoonelisem ehitis  ning kahtlemata vabariigi kõige kaunim rannapromenaad.  Rand on ainulaadne, kuna sellises ulatuses välja ehitatud veekogu-äärset puhkeala mujalt ei leia.

Võrus on ranna korrastamisest räägitud juba aastaid. Promenaadi ehitamist alustati tänavu juunis. Mõne kuuga on Tamula rand kardinaalselt muutunud. Järve kaldaalal arendati välja ca 800 meetrine lõik. Rannas on kivi- ja laudkattega käiguteed, valgustus, purskkaev, laste mänguvahendid, riietuskabiinid, tribüünid, haljastus, päevitustoole imiteeriv muru-oaas, paadisillad jpm.

Võru rannas on iga paigaldatud detail hoolikalt läbi mõeldud ja omab kunstilist väärtust. Rand paistab silma oma innovaatilisuse ja keskkonnasõbralikkuse poolest.

"Mul on äärmiselt hea meel, et meie linna pärl – Tamula järv ja rand on korrastatud. Rohkem rõõmustab mind aga, et promenaadist on kujunenud linnarahva meeliskoht. Juba praegu, enne avamist, on promenaadi kui mõnusa ajaveetmiskoha avastanud paljud linlased ja kahtlemata kujuneb see tõmbenumbriks ka turistide seas," sõnas linnapea Kersti Kõosaar.

Rannapromenaadi valmimine on loonud eeldused traditsiooniliste ürituste jätkamiseks ja edasiarendamiseks ning uute tekkeks. "Kindlasti jätkame liivalinna ehitamise traditsiooni,  aitame kaasa noortebändide tegevusele ning erinevate spordiürituste korraldamisele. Rannast saab kahtlemata Võru linna üks külastatavamaid kohti," rääkis linnapea.

Nüüdsest moodustab rand ühe suure terviku. Nii ranna vahetus läheduses olev Kreutzwaldi park, ajalooline Katariina allee kui Roosisaare sild on rannaga ühenduses. Eesti pikima rippsilla – Roosisaare silla vahetusse lähedusse püstitati Peeter Leinbocki skulptuur "Elujõud", mis väljendab võrulaste visadust ja on seotud Roosisaarel asuva Eesti vanima asundusega.

Ehituse maksumus on ligi 17 miljonit krooni, projekti kaasrahastas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Tamula rannapromenaadi pidulik avaüritus toimub teisipäeval, 6. oktoobril. Kell 18 avatakse skulptuur "Elujõud", kella 18.30-st saab nautida puhkpilliorkestri muusikat Kreutzwaldi pargis, kell 18.40 esinevad tantsurühmad ja kell 19 algab promenaadi pidulik avamine, kus esineb Kait Tamra. Ürituse lõpetab ilutulestik.