Facio kaotas Keila gümnaasiumi hankemenetluse vaidluse


BNS 18.09.2009

Tallinna halduskohus ei rahuldanud reedel AS-i Facio Ehitus kaebust riigihanke vaidlustuskomisjoni otsusele, mis jättis osaliselt rahuldamata Keila uue gümnaasiumi ehitushankele esitatud vaidlustuse.

Kohus otsustas jätta poolte menetluskulud nende endi kanda, ütles halduskohtu vanemreferent Triin-Anneli Dooner BNS-ile.

Hanke korraldaja Keila Hariduse Sihtasutuse esindaja vandeadvokaat Jaanus Tehver selgitas BNS-ile, et Facio taotles kohtu kaudu hanketeate teatud punktide tühistamist.

Riigihangete registrist selgub, et Facio Ehitus esitas mullu septembri lõpus vaidlustuse hanketeates esitatud lepingu täitmise tagatise, pakkujate majandusliku ja finantsseisundi ning tehnilise ja kutsealase pädevuse kohta.

Vaidlustuskomisjon rahuldas vaidlustuse osaliselt, kohustades Keila Hariduse Sihtasutust viima hanketeade vastavusse õigusaktides sätestatud nõuetega ja mõistis hankijalt Facio kasuks välja osa vaidlustusmenetluses tasutud riigilõivust.

Facio kaebas vaidlustuskomisjoni otsuse edasi ringkonnakohtusse.

Tehveri sõnul jõudis kohtuasi korraks ka riigikohtusse ja tuli sealt formaalsetel põhustel jälle esimesse astmesse tagasi.

Tehver selgitas, et antud vaidlustus ei puuduta Facio poolt koos OÜ-ga Astlanda Ehitus ja AS-iga Ehitusfirma Rand & Tuulberg esitatud kaebust Keila Hariduse Sihtasutuse hankemenetluse otsuse peale.

Selles hankemenetluses esitasid ehitusfirmad halduskohtusse kaebuse Keila Hariduse Sihtasutuse otsuse kohta tühistada Keila uue koolihoone ehituse esimene riigihange. Kohus otsustas augusti keskel jätta ettevõtete kaebuse rahuldamata.

Tehveri sõnul olid üheaegselt halduskohtus kahe erineva hankemenetluse kaebused. Antud vaidlustus puudutas uue koolihoone rajamiseks käivitatud teistkordset hanget, mis sihtasutusel ka õnnestus.

Facio Ehituse esindaja vandeadvokaat Tarmo Peterson ütles BNS-ile, et kuna reedest kohtuotsust pole veel kätte toimetatud, ei saa selle edasikaebamise küsimust praegu kommenteerida.