Juustutööstus investeeris puhastusseadmetesse 8 miljonit


BNS 15.09.2009

Põltsamaa Meierei Juustutööstus käivitas Rannu vallas Kaarlijärve tootmistsehhis kaheksa miljonit krooni maksma läinud reovee puhastusseadmed.

"Uus reovee puhastussüsteem võimaldab reovett puhastada oluliselt suuremas mahus ja vastab maksimaalselt kõikidele tänapäeva standarditele," kommenteeris Põltsamaa Meierei Juustutööstuse juhataja Ago Teder ettevõtte pressiteate vahendusel.

Lisaks annab see Tederi sõnul ka keskkonnatasude pealt olulise võidu. "Kui varem ulatusid keskkonna saastetasud aastas mõnesaja tuhandeni, siis uute puhastusseadmetega on see vaid mõni tuhat krooni aastas," lisas Teder.

Tartumaal Kaarlijärve külas asuva juustutööstuse puhastusseadmed on Tederi sõnul 99 protsenti uusehitis - ehitati uus ühtlustusmahuti koos eelpuhastusseadmetega ning endisest suurem aeratsioonil põhinev biopuhasti, puhastati ja renoveeriti settetiigid ning kraavid.

Puhastisse voolavad tootmise sanitaarsed ja tehnoloogilised pesuveed ning vahetusse läinud pesuained, kuid sinna on suunatud ka lähedal asuvate 18 ja 24 korteriga elamute reovesi. Süsteemi tootlikkus on kuni 350 kuupmeetrit ööpäevas.

Põltsamaa juustutööstus on aasta jooksul Kaarlijärve tootmisüksusesse investeerinud 50 miljonit krooni. Tänaseks on renoveeritud puhastusseadmed ja uuendatud jahutus- ning jäävee tootmissüsteem.

Novembris alustab tööd uus juustuliin ning järgmise aasta alguses lõpetatakse soolamisprotsessi automatiseerimine.

Põltsamaa Meierei Juustutööstuse OÜ on kontserni United Estover Group OÜ kuuluv juustutootja. Ettevõtte 2008. aasta käive oli 219,2 miljonit ja kasum 25 miljonit krooni.