Pärnu käivitas vallikraavi kallaste kindlustamise hanke


BNS 10.09.2009

Pärnu linnavalitsus käivitas riigihanke Pärnu kesklinnas asuva vallikraavi kallaste kindlustustööde teostamiseks.

Pärnu linnavalitsuse materjalide kohaselt on vallikraavi kallaste kindlustamiseks kavas kasutada sulundseina elemente, mille pikkus on sõltuvalt kalda kõrgusest kaheksa või 12 meetrit.

Osa sulundseina ankurdatakse ja seina ülemine osa kaetakse betoonvööga.

Pakkuja viimase kolme aasta netokäive peab olema olnud keskmiselt vähemalt 50 miljonit krooni aastas. Viimas viie aasta jooksul peab pakkuja olema teostanud kolm objekti maksumusega üle 15 miljoni krooni.

Vallikraavi kallaste kindlustamise tööd peaks algama novembris ja kestma tuleva aasta aprillini. Linn plaani tööde eest maksta kahes osas. 85 protsendi tööde maksumusest maksab kinni Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Hanke pakkumiste esitamise tähtaeg on 2. oktoober. Vallikraavi kalda kindlustamine on osaks kogu vallikääru arendamise projektist.

Vallikääru arendamise projekti raames on kavas taastada ajalooline sepikoda, mida kasutusotstarbeks saab ajaloo ja käsitöö propageerimine. Vallikraavi ning Ringi ja Sadama tänava vahelisele alale rajatakse madala haljastusega park. Vallikraavi kallas saab kallasraja koos pinkide ja valgustusega.

Samuti on kavas korrastada bastionide ja muldkindlustuse pealne park, avada muldvallis paiknev ühenduskäik ning uuendada Tallinna värav.

Kogu projekt peaks lõppema 2011. aasta veebruaris ning maksma kokku hinnanguliselt 74 miljonit krooni.