Narva saab 14 miljoni eest moodsa jalgpallikompleksi


BNS 08.09.2009

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) ja Narva linn allkirjastasid teisipäeval lepingu, mille alusel renoveeritakse Narva Kalevi staadion 14 miljoni krooni eest kaasaegseks jalgpallikompleksiks.

Narva linnapea Tarmo Tammiste ja abilinnapea Andrei Filippovi ning EJL-i presidendi Aivar Pohlaku, peasekretäri Tõnu Sireli ja infrastruktuuri juhi Targo Kaldoja osalusel toimunud kohtumisel kiideti projekt heaks ja lepiti kokku tööde alustamise aeg.

Narva Kalevi staadionile rajatakse soojendusega kaasaegne kunstmuruväljak koos kuni 1000-kohalise tribüüniga, valgustus, riietusruumid ning võimalused ka teiste spordialadega tegelemiseks. Tipptasemel kunstmuruväljakul saab Narva esindusmeeskonnd pidada kevadisi ja sügisesi meistriliiga kohtumisi, aastaringselt on väljakut võimalik kasutada noortel treeninguks ja võistlusteks.

Kompleksi rajamiseks vajaminevast rahast pool ehk seitse miljonit krooni panustab EJL ja sama palju Narva linn. Valmimise tähtajaks on järgmise aasta 31. detsember.

"Tegu on väga hea näitega omavalitsuse ja alaliidu koostööst, lisaks kannab Narva Kalevi staadion koos kogu selle ümber rajatavaga ka sotsiaalset tähendust," rõhutas EJL-i president Aivar Pohlak.

Pärast Narva Kalevi staadioni kunstmuruväljaku ja selle juurde käiva valmimist on plaanis kompleksi rajada ka loodusliku muruga treeningväljak.