Tallinna Farmaatsiatehas plaanib uut tehast Lasnamäele


BNS 04.09.2009

Läti Grindeksile kuuluv AS Tallinna Farmaatsiatehas plaanib uut tehasehoonet Lasnamäe Tööstusparki.

"Tallinna Farmaatsiatehase tänane tehasehoone on oma aja ära elanud - me ei saa praegustes tingimustes oma tootmist ja tootevalikut oluliselt laiendada, kuid samas oleks selle järele vajadus," ütles farmaatsiatehase juhataja Raivo Unt.

Uue tehasehoone projekti on farmaatsiatehase juhi sõnul seni investeeritud 35 miljonit krooni.

Samas ei ole välistatud, et tootmine viiakse üle Riiga. "See on seotud Tondi 33 detailplaneeringu protsessiga. Kui omanik näeb, et olemasolevale krundile on detailplaneering tehtud, siis saab järgnevaid otsuseid teha," selgitas Unt.

Undi sõnul läheb tehase toodangust enamus eksprdiks, kokku 14 erinevasse riiki.

"Meie peamised kliendid on Poolas, Ukrainas, Venemaal ja Kasahstanis. Uue tehasega saavutaksime parema tootlikkuse, kaasates seejuures kõige kaasaegsemat tehnoloogiat ning saaksime suurendada ka oma tootevalikut."

Praeguseks on farmaatsiatehasel teate järgi olemas nii krunt kui ka projekt uue tehase jaoks, mis on valminud koostöös Rootsi tehaste tootjaga Pharmadule.

"Pharmadule valmistaks ja paigaldaks Tallinna Farmaatsiatehasele uued tootmismoodulid - ravimitootmise kõrgtehnoloogia, mis vastaks kõikidele Euroopa Liidu ja ka Ameerika standarditele," ütles Unt.

Kokku toodab Tallinna Farmaatsiatehas aastas keskmiselt 8,5 miljonit tuubi salvi. Ettevõttes saab tööd 65 inimest.