Dalkia, Veolia, Ben Energy arendavad koos Väo kombijaama


BNS 02.09.2009

Dalkia Internationalile kuuluv Tallinna Küte, Veolia Keskkonnateenused (endine Cleanaway) ja BEN Energy on loonud töögrupi, et koos arendada Väo karjääri rajatavat jäätmeküttel töötavat koostootmisjaama.

Energeetikavaldkonna arendusettevõtte BEN Energy OÜ juhatuse esimees Marko Allikson ütles BNS-ile, et kolme ettevõtte esindajatest loodud töögrupp otsustab lähiajal, mis osas ning millises mahus täpselt koostööd arendatakse.

Allikson märkis pressiteates, et Tallinna Kütte ja jäätmekäitlejaga Veolia Keskkonnateenused täpsustatakse ühiselt Väo II kombijaama projekti edasist hankeprotsessi. "Koostööpartneritega lahendame olulised tooraine-, müügi- ja planeeringuküsimused," lisas Allikson.

Lähiajal on oodata Väo II kombijaama keskkonnamõjude aruande kinnitamist, märkis Allikson.

Varasema info kohaselt plaanib ärimees Urmas Sõõrumaa kontserni U.S. Invest kuuluv Ben Energy Väo II kombijaama hanke käivitada septembris-oktoobris, investeeringu kogumaksumus on ligikaudu 50 miljonit eurot.

Jaam plaanib hakata soojus- ja elektrienergia tootmiseks kasutama 80.000 tonni Tallinna olmejäätmeid aastas. Jaama plaanitav elektriline võimsus on 4,2 megavatti ning soojusvõimsus 16,5 megavatti. Projekti kavandatav valmimine on 2013. aasta alguses.

Tallinna Kütet omav Dalkia kuulub Veolia Environment gruppi, mis omandas 2006. aastal toona Cleanaway nime kandnud jäätmekäitlusettevõtte. Veolia on osanik Tallinna Prügilas, mis peaks hakkama Väo II jaama varustama.