Viimsi ostab 240 miljoniga Karulaugu lasteaed-algkooli


BNS 01.09.2009

Viimsi vald ostab 240 miljoni krooniga välja Karulaugu lasteaed-algkooli kompleksi.

Viimsi vallale kuuluv OÜ Viimsi Haldus omandab pärast ehituse valmimist OÜ Karulaugu Kinnisvara osakud ja võtab sellega ühtlasi üle ka ehituseks võetud laenu, hariduskompleksi lõplikuks väljaostusummaks koos laenu tagasimaksega kujuneb umbes 240 miljonit krooni, teatas vald.

Viimsi vallavanema Haldo Oravase sõnul soovib vald saada võimalikult kiiresti uue koolihoone omanikuks, sest nii hoitakse kokku suur hulk raha.

Oravase sõnul kujuneb kompleksi väljaostusumma eraldi maa ning hoone ostusummadest.

Ligi 6200 ruutmeetri suuruse netopinnaga Karulaugu lasteaed-algkooli projekti autor on Arhitektibüroo Emil Urbel OÜ arhitekt Indrek Erm.

Koolimaja on kolmekorruseline ja selles on 14 koduklassi ning eraldi muusika-, kunsti- ja arvutiklassid. Koolis on oma aula, söökla, raamatukogu ja pikapäevarühma ruumid ning logopeedi ja kooliõe kabinetid.

Lasteaias on ruumi kuuele lasterühmale. Kõikidele rühmadele on oma riietusruum, mänguruum, magamisruum, tualetid ja abiruum.

Maja planeerimisel on arvestatud ka liikumispuudega inimestega, seetõttu on hoones lift ja ratastooliga liikumiseks vajalikud kaldteed.