Vannitoa elektrilahendused

Valgustus
Hästi valgustatud vannituba on ohutu ja tundub puhtana. Oleks hea, kui vannitoas oleks mitmesuguseid valgusteid, et valgustust oleks võimalik vahetada vastavalt olukorrale – ere hommikuseks äratuseks ja jahedam vannis käimiseks.

 Liikumisanduriga varustatud valgustid
WC valgustid võite varustada liikumisanduriga, et need süttiksid automaatselt, kui keegi ruumi siseneb, ja kustuksid pärast tema lahkumist. Siis ei jää seal tuli põlema ja nii säästetakse elektrienergiat. Ka koridoride, trepikodade ja keldrite valgustid tuleks varustada liikumisanduriga.

 Põrandaküte
Niisketes ruumides on põrandaküte eriti meeldiv. Liiatigi kiirendab see põranda kuivamist ja hoiab seega ära hallitus- ja niiskuskahjustuste tekkimise. Põrandaküte on ühtlasi kõige lihtsam viis hoida sauna üldtemperatuuri kohasel tasemel sellal, kui sauna ei kasutata. Pesuruumide põrandaküte on hea lahendus ka juhul, kui põhiliselt köetakse maja mõnel muul viisil.

 Rikkevoolukaitsmega pistikupesad
Pesuruumide pistikupesad tuleb varustada rikkevoolukaitsmega, et nendega tohiks ühendada käes hoitavaid elektriseadmeid. Rikkevoolukaitse peab alati kuuluma ka põrandaküttesüsteemi juurde, kui see on paigaldatud niiskesse kohta või kui põrand on valmistatud tsemendist või mõnest muust elektrit juhtivast materjalist.


AS ENSTO ELEKTER,  Relika Roomet