Köögi elektrilahendused

Valgustus
Köögi mugavuse ja ohutuse tagamisel on tähtis osa küllaldasel üldvalgustusel. Kuna köögis on mitmeid valgusteid ja need põlevad suure osa ajast, oleks mõistlik valida kööki pika tööeaga luminestsentslampidega varustatud energiasäästlikud valgustid.

 Söögilaua valgustus
Pikk söögilaud vajab mitut valgustit ja nende ühenduskarbid tuleb paigaldada laes õigesse kohta. Varustades lambid sellekohaste regulaatoritega, saate seadistada valgustugevust vastavalt soovitud meeleolule.

 Töökoha valgustus
Ohutuse ja praktilisuse seisukohalt on tähtis, et köögi kõik töölauad oleksid eredasti valgustatud ja valgusvoog jaotuks neil ühtlaselt. Töökohavalgustite juurde kuuluvad ka käepärased pistikupesad.

 Niiskuse valveseade
Vee tekitatud kahjustused on kodudes kõige levinumad ja kõige kulukamaks minevad kahjustused. Niiskuse valveseade tuleks paigaldada kõikide vett kasutavate seadmete  ja külmseadmete juurde ning hoone sellistesse konstruktsioonidesse, mida ähvardab niiskuskahjustuste oht. Vee lekkimise korral annab niiskuse valveseade märklambi ja helisignaaliga häiret ning viga on võimalik kõrvaldada enne, kui hinnalistes põhikonstruktsioonides tekivad kulukad kahjustused.

 Omaette pistikupesa kõikidele seadmetele
Kui kõikide töölaudade juures on piisaval hulgal pistikupesi, ei ole vaja näiteks vee- ja kohvikeetja või rösteri pistikut ühtelugu pesast välja tõmmata. Seadmetele on võimalik juba eelnevalt kavandada kas või omaette riiulid, mille juures on vajalikud pistikupesad.

 Televiisori-, telefoni- ja arvutipistikupesad
Köögis veedetakse palju aega ning tänapäeval paigutatakse sinna tihtipeale ka televiisor, telefon ja arvuti. Nende juhtmestikku oleks soovitatav võtta arvesse juba elektrivarustuse kavandamisel.

 Põrandaküte
Köögipõrand valmistatakse sageli puhastamishõlpsust silmas pidades keraamilistest plaatidest või muudest kõvadest materjalidest. Kuigi maja teistes osades võib olla radiaator- või laeküte, tasuks kööki siiski paigaldada põrandaküte, mis muudab mõnusalt soojaks ka kõvaplaatidest põranda.


 AS ENSTO ELEKTER,  Relika Roomet