Maanteeamet taaskäivitas Loo-Maardu teelõigu ehitushanke


BNS 31.07.2009

Maanteeamet taaskäivitas Harjumaal asuva Loo-Maardu teelõigu ehitushanke; uuendatud hankes on alandatud nõudeid pakkuja varasemale kogemusele teede remondi- või ehituskogemuse osas.

Hanketeatest selgub, et kui varem pidi pakkuja olema teinud viimase viie aasta jooksul vähemalt kaks teede remondi- või ehitustööd maksumusega vähemalt 150 miljonit krooni, siis praegu peab pakkuja olema ehitanud viimase viie aasta jooksul ühe tee maksumusega vähemalt 100 miljonit krooni.

Maanteeameti avalike suhete osakonna peaspetsialist Allan Kasesalu ütles BNS-ile, et ehitustööde nõuete alandamisega vähendas amet ka projektijuhile ja kvaliteedijuhile varasema töökogemuse osas esitatavaid tingimusi.

Hankele saab pakkumisi esitada 18. augustini.

Seni seisis hange maanteeameti ja AS-i Merko Ehituse Läti tütarfirma SIA Merksi hankel kvalifitseerimise tingimuste vaidluse tõttu.

Varasema info kohaselt lõppes Loo-Maardu teelõigu ehitushanke vaidlustusmenetlus vaidlustuse lahendamisega kokkuleppel riigihangete ameti juures asuva vaidlustuskomisjoni 22. juuli otsusega, mille tulemusena nõustus maanteeamet Merksile nõuete osas vastu tulema ja nõudeid alandama.