Noortekeskuse projekti käigus korrastatakse kogu Lai 33 hoone fassaad


Pressiteade 29.07.2009

Tänu Paide avatud noortekeskuse ehitustööde hinnalangusele ei korrastata mitte ainult Lai 33 hoone noortekeskuse osa fassaadi vaid uue ilme ning soojustuse saab kogu Lai 33 hoone. Projekti käigus korrastatakse kogu hoone sokliosa ning korastatakse ning värvitakse fassaad, mis saab kollakas-oranži ilme.

Linnapea Kersti Sarapuu sõnul esitas linnavalitsus Haridus- ja teadusministeeriumi kureeritavale sihtasutusele Innove lisataotluse, mida otsustati ka toetada. "Tänu edukale noortekeskuse projektile saab Paide linn lisaks suurepärasele noortekeskusele korrastada ka kogu Lai 33 hoone fassaadi, kus asuvad veel raamatukogu ning Täiskasvanute keskkool koos rahvaülikooliga," ütles Sarapuu.

Paide noortekeskuse juhataja Margit Udami sõnul korrastatakse lisatööde korras kogu endise Paide 3. keskkooli sokliosa, asfalteeritakse õueala ning parandatakse hoone fassaadivead. "Kogu hoone värvitakse noortepäraselt kollakas-oranžiks," selgitasUdam, kelle sõnul on noortekeskus kavas pidulikult avada juba 11. septembril.

Paide avatud noortekeskuse rekonstrueerimistööde kogumaht on 8,4 miljonit krooni, millest 1,9 miljonit krooni kulub lisatöödele, millega korrastatakse kogu hoone fassad ning sokkel ja asfalteeritakse õueala. 95 % kogu projekti rahalisest mahust ehk üle 8 miljoni krooni tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist, 5 % ehk 420 000 krooni jääb Paide linna katta.

Rekonstrueerimistööde käigus luuakse Lai 33 hoone keldrikorrusele, mis seni seisis kasutuseta ning kus hoiti vaid koli, ruumid noorte tehnikaringide baasi rajamiseks. Täienisti rekonstrueeritakse vana võimla ning aula, kuhu paigaldatakse tipptasemel konverentsitehnika ja kus noored saavad võimaluse korraldada üritusi ning pidusid.

Lisaks saab uuenenud noortekeskuses vaadata filme, mängida piljardit ning kasutada kööginurka ja arvutiklassi. Noortekeskusesse rajatakse veel ka väikelaste mänguruumid ning kokkusaamisruumid noortele lapsevanemate.