Tartu asub raudteejaama ootepaviljoni toetama


BNS 17.07.2009

Tartu linnavalitsus otsustas reedesel istungil eraldada 2009. aastal rajatava raudteejaama ootepaviljoni ruumide kõrvalkulude katteks iga kuu kuni 15.000 krooni.

Eraldise lõplik suurus ning kõrvalkulude loetelu otsustatakse peale juurdeehituse valmimist ja kasutusloa väljastamist, ütles Tartu linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson BNS-ile.

"Linna huvides on, et raudteejaama ootepaviljonis osutatakse inimestele avalikke teenuseid ja lisaks ootesaalile oleksid seal ka avalikud tualettruumid ja muu sarnane," selgitas Jürgenson, kelle sõnul on Tartu valmis hüvitama ruumide ülalpidamisega seotud kõrvalkulusid, näiteks küte ja valve.

Jürgensoni sõnul sõlmitakse kindlasti ka leping, milles on selgelt kirjas, millised kohustused võtab endale linn ja millised ruumide valdaja. Igakuist toetust hakkab linn maksma lisaks juba varem otsustatud miljoni krooni suurusele renoveerimistoetusele.

Varem on Tartu otsustanud raudteejaama ootesaali ning ajaloolise vaksalihoone valmimist toetada ühe miljoni krooniga.

Ootesaali ehitamist toetab linn 500.000 krooniga juhul, kui see valmib selle aasta 31. detsembriks, ning ülejäänud pool miljonit krooni makstakse välja pärast ajaloolise vaksalihoone valmimist ja sellele kasutusloa väljastamist hiljemalt kolme aasta jooksul.

Linn on põhjendanud raudteejaama ehituse toetamist sooviga rajada võimalikult kiiresti linna kodanikele ja külastajatele mõistlikud ootetingimused.

Eelmise aasta septembris väljastas linnavalitsus ehitusloa olemasoleva ajaloolise vaksalihoone rekonstrueerimiseks ning sellele kaasaegse laienduse rajamiseks, kuhu on ette nähtud ka ootesaal ja piletimüügi kassad. Ehitise uus ja vana osa saavad ühendatud maa-aluse tunneli kaudu.

Tartu raudteejaama omanik on ettevõtja Rein Kilk.