Empower uuendab 47 miljoni krooni eest Viljandi alajaama


BNS 15.07.2009

Viljandi 110 kilovoldine (kV) alajaam renoveeritakse esmaspäeval sõlmitud lepingu kohaselt 47 miljoni krooni eest 2011. aasta augustiks.

Alajaama paigaldatakse uus jaotusseade, kondensaatorpatarei ja uus õlieraldussüsteem ning ehitatakse uus juhtimishoone, teatas OÜ Elering (endise nimega OÜ Põhivõrk) BNS-ile.

Viljandi alajaama renoveerimistööde eest vastutav Eleringi projektijuht Peeter Kippasto sõnul on alates 1958. aastast töös olnud alajaama seadmed füüsiliselt ja moraalselt vananenud.

"Renoveerimistööde käigus vähenevad vanadest seadmetest tingitud keskkonnariskid," lubas Kippasto.

Elering OÜ juhatuse esimees Lembit Vali rõhutas, et renoveeritav Viljandi 110 kV alajaam on oluline lüli 2012. aastal valmiva võimsa Tartu-Viljandi-Sindi elektriliini ühendamisel elektrivõrku, et parandamaks lisaks Viljandi ka Tartu ja Pärnu piirkonna varustuskindlust.

Kvalifitseeritud hankel Viljandi 110 kV alajaama renoveerimiseks osales kokku kuus pakkujat (ABB AS, AS Merko Ehitus, Empower AS, AS Siemens, Skanska, EMV AS ja Eesti Energia Võrguehitus AS). Hanke tingimustele tunnistati vastavaks kõik pakkumised. Pakkumiste hindamisel oli kriteeriumiks pakkumise hind.

Pakkumise võitjaks tunnistati Empower AS.