Ekspertiis: Narva raudteeviadukt ei vaja väljavahetamist


BNS 14.07.2009

Eesti Raudtee Narvas Kalda tänavat ületava raudteeviaduktile tehtud ekspertiisi hinnangul vajab viadukt remonti, kuid selle kahjustused pole nii tõsised, et nõuaksid kogu avaehitise väljavahetamist.

Rongiliikluse ohutuse tagamiseks Peterburi Sillauuringu Instituudilt tellitud ekspertiisist selgub, et remondi käigus tuleb välja vahetada avariiga deformeerunud detailid ja tugevdada tugiosad. Pärast seda saab viadukti kasutada praeguse ekspluatatsioonimahu juures veel hinnanguliselt 30 aastat, selgub Eesti Raudtee teatest.

Eksperdid soovitavad paigutada viaduktidele gabariidiväravaid, mis takistavad sildeehitiste kahjustamist ebagabariitsete veostega.

Kui palju Narva viadukti remontimine täpselt maksma läheb, selgub peale tööde teostaja leidmiseks korraldatavate hangete läbi viimist.

1947. aastal ehitatud 13,6 meetri pikkune viadukt sai kannatada 29. mail, kui kui traktorit vedanud treilerijuht silda riivas.

Hoop oli nii tugev, et tõstis viadukti 15 sentimeetrit. Tagasi langedes ei sattunud tarindid esialgsele kohale ning sestap vajas viadukti seisund põhjalikku uurimist.

Viadukti vigase seisundi avastas Venemaalt tulnud rongi juht, kes tundis seda ületades imelikku jõnksatust.

Vigastuse põhjustanud veoki juht sõitis sündmuskohalt minema, kuid politseipatrull pidas ta veidi hiljem kinni. Narva politsei pressiesindaja ütles BNS-ile, et mees oli küll kaine, kuid tema suhtes algatati menetlus avariist mitteteatamise eest.

Politsei võttis talt kolmeks kuuks juhtimisõiguse ning määras trahvi, mille suurust pressiesindaja ei avalikustanud.