Arengud kodumaises värvitööstuses: antibakteriaalne ja hallitusvastane värv AKZENT

AS Eskaro

Eskaro-logo1.jpg

Kodu kujundamine on igale inimesele väga tähtis ja isiklik tegevus. Mida kiiremaks muutub elu, seda tähtsam on, et kodus tunneksime end hästi ja turvaliselt. Selleks, et kodus oleks hea, ei piisa ainult ilusast kujundusest. Tihti saavad määravaks esmapilgul märkamatud asjaolud, nagu naabrid, ümbritsev liiklus ja õhk, ventilatsioon, kujunduses kasutatud materjalid.

Värvimine seostub enamusel meist spetsiifilise lõhnaga ning tundub, et värv on „keemia” selle sõna halvas tähenduses, kui tegu pole just ise kokku segatud kohupiimavärvi või muu ökovärviga. Üldlevinud arvamus on, et poest tervisele ohutut värvi ei leia.

Akzent1.jpg

Tegelikult areneb tehnoloogia iga päevaga ning suurema osa värvimistöödest saab ära teha lahustivabade vee baasil toodetud keskkonnasõbralike värvidega. Lisaks sellele on ka spetsiaalseid värve, mis aitavad ruumi sisekliimat parandada. Näiteks seinavärv Akzent sisaldab antibakteriaalseid ja hallitusvastaseid aineid, mis on inimesele ohutud. Selline värv oli algselt mõeldud kasutamiseks haiglates, lasteaedades, koolides, hotellides ja niisketes ruumides, nagu vannitoad, basseinid ja keldrid. Nüüd on aga värv leidnud palju positiivset vastukaja ning tänu tavavärviga peaaegu sarnasele hinnale leidnud üha enam kasutamist tavalise seinavärvi asemel ka lastetubades, köökides, kontorites ja teistes intensiivsema kasutusega ruumides.
Värvi pealekandmisel hävinevad seinal olevad bakterid ja seened ning värv väldib ka hilisemat hallitusseente ja bakterite arengut, tagades allergiavaba keskkonna. Värvitud pinda on lihtne hooldada kuna pind on sile ning ei ima mustust. Määrdumise korral on pind lihtsalt puhastatav ning kannatab ka desinfitseerivate ainetega tugevat pesemist.

Akzent_Inet.jpg Akzent_paideG_Inet.jpg

Akzent on antibakteriaalse ja hallitusvastase toime osas läbinud tunnustatud Saksa mikrobioloogialabori Schülke&Mayr GmbH testid (test report 05-1146) ning sertifitseeritud kasutamiseks kõrgendatud hügieeninõuetega ruumides.
Akzent kuulub nn esimese kategooria värvide hulka, mis on mõeldud eriti laialdaseks kasutuseks. Siinkohal on oluline ka Akzendi suurepärane kattevõime ja esimese klassi kulumiskindlus.
Värv on toonitav ning kasutades Eskarocolor toonimissüsteemi  Spirit värvikataloogi 1750 erinevat tooni, mis on jagatud omavahel harmoneeruvateks toonide ja varjundite kogumiteks ehk atmosfäärideks, on lihtne ja mugav kujundada ruum just selliseks, nagu ta parimates ettekujutustes võiks olla. Loomulikult saab toonimisel kasutada ka laialt- levinud värvikatalooge Monicolor NOVA, NCS, RAL jt.

Eskaro-logo1.jpg

Eskaro AS – Eesti kvalitetvärvide tootja aastast 1993
Värviinfo tel.: 6217957, 6217949
www.eskaro.com