Tallinna tehnikaülikool saab sügisel kolm uut hoonet


BNS 01.07.2009

Tallinna tehnikaülikool avab sügisel kolm uut hoonet: majandus- ja sotsiaalteaduskonna hoone, ühiselamu ning raamatukogu, mille ehitamine läks maksma kokku 630,5 miljonit krooni.

Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) avab uue majandus- ja sotsiaalteaduskonna hoone 31. augustil, teatas kõrgkooli pressiesindaja BNS-ile.

Ülikooli raamatukogu on valmis, kuid sissekolimine ja seadistamine on aeganõudev ning seetõttu avatakse hoone 11. novembril. Uus ühiselamu saab valmis selle aasta sügisel.

Hoonete ehitamiseks kulunud 630,5 miljonit krooni tuli ülikoolilt endalt, Euroopa Liidu struktuurfondidest, riigieelarvest ja Tallinna linnaeelarvest.

TTÜ rektor Peep Sürje sõnul on valmimas ajakohane ülikoolilinnak. "Lisaks suurepärastele õppimistingimustele on meil ka uued ühiselamud üliõpilaste majutamiseks ja Eesti kõige kaasaegsem raamatukogu," kinnitas Sürje.

TTÜ tekstiilitehnoloogia professori Anti Viikna sõnul kasutab Tallinna tehnikaülikool oma hoonete ehitamisel uusi huvitavaid materjale.

"Näiteks TTÜ raamatukogu hoone on kaetud väga moodsa ja ilmastikukindla võrkstruktuurse kiudtäitega polümeerse komposiitkangaga. Materjal on väga uudne ja heaks näiteks, kuidas nüüdisaegseid tekstiilimaterjale saab kasutada tehniliste tekstiilidena ehituses ja ka mujal. Võib lisada, et TTÜ materjalitehnoloogia õppe- ja rakendusteaduse alane tegevus on tihedalt seotud seda laadi materjalide väljatöötamisega," ütles Viikna.

TTÜ majandus- ja sotsiaalteaduskonna hoone projekteeris AS RTG Projektbüroo, arhitektid on Katrin Tomberg-Tohter ja Päärn Volk ning ehituse peatöövõtja AS Estconde. Hoonel on viis maapealset ja üks maa-alune korrus. Majal on suletud brutopinda 11.470 ruutmeetrit. Hoone läks maksma 216,4 miljonit krooni.

TTÜ uue raamatukogu projekteeris Agabus, Endjärv ja Truverk Arhitektid OÜ, hoone arhitektid on Eero Endjärv, Priit Pent, Illimar Truverk ja Mattias Agabus ning ehituse peatöövõtja AS Oma Ehitaja. Hoonel on viis korrust ja üks maa-alune korrus. Majas on suletud brutopinda 12 697 ruutmeetrit. Hoone maksumuseks kujunes 158 miljonit krooni.

TTÜ uue ühiselamu projekteeris AS Amhold, arhitektid on Triinu Nurmik ja Kadri Reinumägi ning ehituse peatöövõtja Nordecon AS. Hoonel on viis korrust ja üks maa-alune parklakorrus kahe hoonekarbi vahel. Majal on suletud brutopinda 12.306 ruutmeetrit. Hoone ehitusele on seni kulunud 210,6 miljoniit krooni, ehituse lõpetamiseni kulub veel umbes 46 miljonit krooni.