Tallinnale anti üle Botaanikaaia uus kasvuhoone


Pressiteade 30.06.2009

Täna andis ehitusfirma Remet Tallinna linnale üle vastvalminud Tallinna Botaanikaaia lõunapoolse kasvuhoone.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on see aasta olnud Botaanikaaia jaoks murranguline – lisaks veebruaris avatud loodusmajale on kasvuhoone oluliseks uuenduseks. "Meil on materjali, mida on kogutud aastakümneid – lõpuks saame seda viisakalt eksponeerida," ütles Boroditš.

Pirita linnaosa vanem Tiit Terik arvas, et Botaanikaaed on koht, kuhu ikka ja jälle sammud seada tasub. "See ei ole mitte ainuüksi meie enda elanikele siin Pirital - Botaanikaaed on tähtis kõikidele linnakodanikele ning loomulikult omab ka üle-eestilist tähtsust," sõnas Terik.

Botaanikaaia asedirektori Nelly Orissaare sõnul vastab uus kasvuhoone kõigile kaasaja nõudmistele ning loob töötajatele ja ka külastajatele paremad tingimused.

Renoveerimistööde käigus ehitati kolme amortiseerunud kasvuhoone asemele üks suur 1000 m² kasvuhoone, mis moodustab ühtse terviku keskse palmimajaga. Uue osa eesmärk on tagada botaanikaaias aastakümnete jooksul kogutud eksootiliste taimekollektsioonide säilimine.

Uus kasvuhoone on jagatud kahte, ekspositsiooni- ja kollektsiooniosa. Ekspositsiooniosa moodustavad kolm mõttelist piirkonda: Hiina-Jaapan, Austraalia ja Vahemeremaad. Jaapani aeda rikastab vee-elemendi laialdane kasutamine kunstliku kose, voolava oja ja idamaiste kaladega tiigiga.

Kasvuhoone valmis EU fondide toel, koostöös EAS-ga. Ehituse maksumuseks koos projektijuhtimisega kujunes 18,8 miljonit krooni.

Külastajatele avatakse kasvuhoonekollektsioonid sügisel.