Eesti Energia lahendab Aulepa tuulepargi müraprobleemi


BNS 26.06.2009

Aulepa tuulepargi tuulikute tehnilise kontrolli käigus selgus, et kohalikke elanikke häirivate helide põhjuseks on osade tuulikute vigased mehaanilised pidurid, mille Eesti Energia lubab lähiajal välja vahetada.

Elanikke häirivad helid tekivad energiafirma teatel viiel tuulikul kolmeteistkümnest ning põhjuseks on mehaanilised pidurid, mis tekitavad häält tuuliku gondli keeramisel tuule suunas. "Tekkis sama probleem, mis tekib mõnikord ka auto piduritega kui pidurdamise hetkel võib kosta ebameeldiv heli", selgitas Aulepa tuulepargi juhatuse liige ja projektijuht Sven Aasa.

Winwind OY ja Eesti Energia otsustasid piduritel vajalikud osad välja vahetada. "Alustame töödega juba lähiajal ning hiljemalt selle aasta septembriks peaks naabertaludeni kostev tuuliku gondli keeramisel tuule suunas tekkiv ebameeldiv mürafoon kaduma", lisas Aasa.

Aulepa tuulepargi käivitamise järel kurtsid Suur-Nõmmküla elanikud aeg-ajalt kostva müra üle.

Eesti Energia ja Winwind OY vabandavad Aulepa tuulepargi läheduses elavate inimeste ees tekkinud müraprobleemi pärast. Müra kurtnud elanikele edastas Eesti Energia ka personaalsed vabandused.

Aulepa tuulepark on Eesti Energia suurim investeering taastuvenergeetika arendamisse ning on hetkel 39 megavatise võimsuse juures Baltimaade võimsaim. Tuulepargis on 13 tuulikut, iga tuuliku elektritootmise võimsus on 3 megavatti ning tuulepargi aastane toodang on ca 100 gigavatt-tundi ehk 1,3 protsenti elektri lõpptarbimisest Eestis.