Tallinn algatas Baltika juurdeehituse detailplaneeringu


BNS 25.06.2009

Tallinn algatas neljapäeval rõivakontserni Baltika Tallinnas Veerenni tänaval asuva tootmishoone juurdeehituse detailplaneeringu.

Linnavalitsuse korraldusest selgub, et planeeringu eesmärgiks on jagada Veerenni tänaval asuv 2,10 hektari suurune kinnistu kaheks krundiks.

Moodustatavale ärimaa krundile määratakse ehitusõigus olemasoleva tootmishoone kuni seitsme maapealse ja kahe maa-aluse korrusega osa juurde ehitamiseks.

Moodustatavale äri- ja elamumaa krundile aga ehitusõgus ühe kuni kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega äriruumidega elamu ning ühe kuni nelja maapealse ja kahe maa-aluse korrusega äriruumidega elamu rajamiseks.

Lisaks muudab planeering Vana-Lõuna tänav 13, 15 ja 17 kruntide maakasutuse sihtotstarve ärimaaks ja määrab igale krundile ehitusõiguse kuni kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega hoone rajamiseks.

Varasema info kohaselt valmib Baltika Grupi Tallinnas Veerenni tänaval asuva endise õmblusvabriku hoone alale kerkiva disaini- ja loovettevõtete büroo- ning ärikvartali esimene etapp veel juunikuus.

Veerenni tänavaga külgnev endine Baltika õmblusvabriku hoone ehitati esimese etapi tööde käigus ümber viiekorruseliseks ligi 10.000-ruutmeetrise üldpinnaga ärihooneks.

Lisaks algatas linn neljapäeval Pärnu maanteel asuva Ida-Tallinna Keskhaigla kompleksi 2,68 hektari suuruse planeeringu, mis suurendab krundi ehitusõiguse ulatust haiglakompleksi laiendamiseks ning näeb ette kinnistu maakasutuse otstarve muutmise 50 protsendi ulatuses sotsiaalmaaks ja 50 protsendi ulatuses ärimaaks.