Tallinna kesklinna võib kerkida mitmeid kõrgeid büroomaju


BNS 25.06.2009

Tallinna linnavalitsus algatas neljapäeval kolm uut detaiplaneeringut, mis võimaldavad Tallinna kesklinna ehitada kaheksa- kuni 13-korruselisi ärihooneid.

Tallinna linnavalitsuse korraldusest selgub, et aadressile Lembitu tänav 2 ja 4 kavandatav 0,17 hektari suurune planeering kavandab krundile ühe maa-aluse ja kuni kaheksa maapealse korrusega ärihoone.

Planeeringu algatajaks oli AS-i Nordecon International esindaja, kes soovis kinnistute liitmist ning ehitusõiguse määramist, et ehitada hotell.

Kesklinna Hotelli OÜ esindaja taotletud Gonsiori ja F.R Kreutzwaldi tänavate planeering annab aga ehitusõiguse kuni 13 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega ärihoone rajamiseks. Gonsiori 20 ja F.R Kreutzwaldi 23 krundile planeeritava maa-ala suurus on 0,96 hektarit.

Lisaks algatas linn 1,08 hektari suuruse Rävala puiestee 6 krundi detailplaneeringu, mis näeb ette kuni 11-korruselise ärihoone ning ühe maa-aluse ja viie maapealse korrusega parkimismaja rajamist. Planeeringu algatamist taotles AS-i MSI Grupp esindaja.