Kihnu muuseum uuendamine maksis 10,5 miljonit krooni


BNS 18.06.2009

Laupäeval avatakse uuenenud Kihnu muuseum, mille rekonstrueerimine koos sisustuse ja multimeediaekspositsiooniga maksis kokku 10,5 miljonit krooni.

Anu Saare Kihnu muuseumist teatas BNS-ile, et suuremad toetajad olid 8,2 miljoniga krooniga Euroopa regionaalarengu fondi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programm ja 1,3 miljonit eraldanud siseministeeriumi Kihnu regionaalprogramm.

Kihnu saare muuseum asub vanas koolimajas, mis nüüd on kasutusele võetud kihnu pärimuskultuuri tutvustava kaasaja nõuetele vastava muuseumina.

Hoone esimene korrus on muuseumi juhataja Maie Aava teatel täies ulatuses külastajatele avatud, teisel korrusel paiknevad muuseumi töötajate kabinet, panipaigad, lugemissaal pärimuskultuuriga tutvumiseks, nõupidamiste ruum ja kabinet SA Kihnu Kultuuriruum töötajatele.

Rekonstrueerimise ehitusprojekti on koostanud AB Studio Paralleel, ekspositsiooni- ja sisekujundusprojekti autor on Laika Belka ja Strelka OÜ.Ehituse peatöövõtja oli YIT Ehituse AS ja sisustuse valmistas Inest Market OÜ.

Muuseum on juunist augistini külastajatele avatud iga päev kell 10-16, muul ajal esmaspäevast reedeni kell 10-14.