Rakvere politseihoonet hakkab arendama Superficarius


BNS 11.06.2009

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) välja kuulutatud vähempakkumise Rakvere politsei- ja päästeameti hoone arendaja leidmiseks võitis Oma Ehitaja tütarettevõte OÜ Superficarious.

RKAS-i kommunikatsioonijuht Annika Loigu ütles BNS-ile, et Superficarius pakkus üürisummaks ilma käibemaksuta 143,2 krooni ruutmeetri kohta. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks oli ilma käibemaksuta 166,38 krooni ruutmeetri kohta.

Kokku on hoonel pinda 5943 ruutmeetrit. Eeldatav ehituseaeg on 15 kuud, ent see võib veel täpsustuda lepingu sõlmimisel.

Varem avaldatud info kohaselt huvitus Rakvere politseihoone arendamisest kokku viis ettevõtet.

Hoone arendajal tuleb üle võtta kinnistu hoonestusõigus hinnaga 4,5 miljonit krooni ja sõlmida ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping RKAS-iga.

Lisaks kohustub hoonestaja kinnistule rajama Lääne-Viru päästeteenistuse ja Rakvere politseijaoskonna tegevuseks vajaliku politsei- ja päästeameti ühishoone, päästeameti garaaži ja teenistuskoerte maja.

Kinnistu osas on koostatud detailplaneering ning kinnistule rajatavate ehitiste kohta on AS Amhold koostanud põhiprojekti.