Avatakse Port Artur 2


Pressiteade 05.06.2009

5. juunil avab taas oma uksed Pärnus kaubanduskeskus Port Artur 2. Keskus on saanud uuemaks, avaramaks, kõrgemaks ja atraktiivsemaks. Keskuse avamisega luuakse Pärnusse juurde ligi 200 uut töökohta.

Hoone katuse alla on võetud eelmise sajandi alguses ehitatud punastest tellistest pöörmeseadja maja, mis on keskuse tagumiste sissepääsude juures ning selles hakkab tegutsema kauplus.

Arhitekt Andres Siim peab tehtud tööd Pärnu kohta eriti suureks. "Karge ja lakooniline vorm vastandub kribu-krabule ja suudab olla maamärgiks," kommenteerib Siim tehtud tööd. Siim arvab, et müts tuleb maha võtta nende inimeste ees, kes sellisel ajal selliste asjadega hakkama saavad.

Sisearhitekt Ants Tolli, kel on kogemusi nii Eestis kui ka piiri taga, on tulemusega rahul. "Eestis ei ole teist nii keeruliste lahendustega kaubanduskeskust kui Port Arturis sai tehtud". Tolli jätkab: "Ruum on saanud voolav ja liikuv, edasiviiv. Emotsioon on positiivne." "Paljud detailid said sellised, mida ei ole isegi mujal maailmas olemas!" kommenteeris Tolli loodud LED valguslahendusi, mida juhivad arvutid. Keskusele on paigaldatud ka esimesed suured LED väliekraanid Pärnus.

Interaktiivsed installatsioonid, mis teevad häält ja näitavad pilti on täiesti uudne Port Artur 2-s. Elamusi pakub kindlasti ka Port Artur 2 koliv Ahhaa! Keskus.

Esimesel korrusel taasavatakse kesklinna suurim toidukauplus, mis on avatud 9-22ni.