Viljandi kunstimuuseumi ehitamine võib kujuneda soodsamaks


BNS 05.06.2009

Viljandisse uue kunsti muuseumi ehitamine võib kujuneda oodatust soodsamaks, SA Uue Kunsti Muuseum ehitushankele laekunud 10 pakkumist jäid vahemikku 16-24 miljonit krooni.

"Kui võtta aluseks kõige madalam pakkumine ehitusele ja väga laias laastus lisada sinna sisse ka sisutus, mööbel ja tehnoloogia, mis muuseumi jaoks vajalik, siis on muuseumi võimalik valmis saada 20-22 miljoni krooniga, mis on ühe muuseumi jaoks väga soodne hind," ütles muuseumi sihtasutuse nõukogu esimees Mark Soosaar BNS-ile.

Soosaare sõnul olid esitatud pakkumised üllatavalt soodsad ning seoses muutustega ehitusturul umbes 2-2,5 korda odavamad, kui nad oleksid olnud kaks aastat tagasi.

"Me arvestasime oluliselt kallima hinnaga, aga see oli ikkagi üllatus, et see ehitusturg nii madalale langenud on," märkis Soosaar.

Soosaare sõnul esitab sihtasutus järgmise sammuna toetustaotluse Euroopa Regionaalarengu Fondi piirkondliku konkurentsivõime meetmesse. Praeguse seisuga on omafinantseeringu toetus olemas nii kultuuriministeeriumi kui ka Viljandi linnavalitsuse poolt, märkis ta.

Ehitustööd võiksid Soosaare sõnul alata selle aasta lõpul, jätkuda 2009. aasta jooksul ning positiivsete otsuste puhul oleks reaalne muuseumi avamise aeg aasta 2011.