Selguvad Kultuurikatla arhitektuurse ideekonkursi võitjad


Pressiteade 28.05.2009

Homme, 29.mail kell 12 avalikustatakse Kultuurikatla arhitektuurse ideekonkursi võidutöö autorid, žürii hinnangul oli ideekonkursile laekunud kuue lahenduse seast parimad tööd märgusõnaga "AK", "Lahvatus" ja "Risttee".

Kõikide auhinnatud tööde autoriandmete ümbrikud avatakse homme, 29. mail kell 12 Kultuurikatlas aadressil Põhja pst. 27. Žürii otsustas välja anda kolm preemiat, mida rahastab Eesti Kultuurkapital. Konkursi žüriisse kuulusid Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd ning liikmed Peeter Pere, Andres Ojari ja Ülar Mark Arhitektide Liidust ning Maria Hansar MTÜ-st Kultuurikatel. Ideekonkursi auhinnafond on kokku 100 000 krooni ning jaguneb alljärgnevalt: esimese koha auhind 50 000 krooni, teise koha auhind 30 000 krooni ning kolmanda koha auhind 20 000 krooni.

Ideekonkursi eesmärk oli arhitektuurse ideelahenduse leidmine sadamaalal Põhja pst 27 asuva endise soojuselektrijaama rekonstrueerimiseks. Vana katlamaja, mis pikka aega linna küttis, on mälestusmärk ja kuulub Tallinna kultuuripärandisse – krundil asuv hoonestus – hoone, korsten ja estakaad on muinsuskaitse all.

Kultuurikatla missiooniks on pakkuda tavapärasest erinevat kultuurilist infrastruktuuri: kohta, kus ametlikud ja mitteametlikud võrgustikud, ekspertiis, agentuurid, traditsioonid – mis annavad nn. kultuurilist kompetentsi ning on klasterdumise põhimõttel seotud arenduskeskuse toel, on koondunud ühtseks kontsentreeritud tervikuks.