Alustati Botaanikaia põhjapoolse kasvuhoone projekteerimisega


Pressiteade 12.05.2009

11. mail sõlmisid Tallinna Keskkonnaamet, R. Projekt OÜ ja Tallinna Linnaehitus AS kolmepoolse lepingu Tallinna Botaanikaaia põhjapoolse kasvuhoone projekteerimiseks.

Kavandatava projekti eesmärk on botaanikaaia põhjapoolse amortiseerunud kasvuhoone rekonstrueerimine, mis võimaldab suurendada taimede arvu 25% võrra ning parandada erinevate kliimavöötmete taimekollektsioonide eksponeerimis- ja hoiuvõimalusi selle loomulikus koosluses. Täiendavalt rajatakse vihmametsa kollektsioon, luuakse ehtsa troopilise vihma imitatsioon, eksponeeritakse troopilise vööndi liblikaid ja linde.

Projekti tellimiseks korraldas Tallinna Keskkonnaamet hanke, mille võitis arhitektibüroo R. Projekt OÜ. Projekti maksumuseks kujunes 299 720,00 krooni ja projekteerimise tähtaeg on 10. juuli 2009.

"Botaanikaaia põhjapoolse kasvuhoone projekteerimine on jätk botaanikaaia lõunapoolse ekspositsioonikasvuhoone rekonstrueerimisele, mille ehitustööd käivad praegu ja millega plaanitakse juunikuus lõpule jõuda," ütles Tallinna Keskkonnaametit kureeriv abilinnapea Deniss Boroditš. "Terviklikust kasvuhoonekompleksist on kavas kujundada nii Eestis, Baltikumis kui ka Ida-Euroopas ainulaadne turismiobjekt, atraktiivne konverentsikeskus ja loodusteemaliste ürituste läbiviimise koht."