Aivar Mäe tutvustab Paides kontserdimaja rajamise ideed


BNS 10.05.2009

Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe tutvustab esmaspäeval Paide raekojas linnavolikogu istungil Paidesse uue kontserdimaja rajamise ideed ning ettekannet on oodatud kuulama kõik huvilised.

Mäe hinnangul muudab neljarealiseks kiirteeks muudetav Tallinna-Tartu maantee Paide olulise tähtsusega transpordisõlmeks, millest lähtuvalt toimub lähiaastatel eeldatavasti riigi infrastruktuuride hüppeline areng ja investeeringute kasv Paide piirkonnas. Kõik see viitab Mäe sõnul aga arengustsenaariumile, kus Paidest on kujunemas Tallinna, Tartu, Pärnu ja Jõhvi kõrvale riigi viies tõmbekeskus.

"Kui Paidesse Eesti viienda kontserdimaja rajamise idee teostub, siis võidavad sellest mitte ainult Paide ja Järvamaa vaid kogu Eesti inimesed, sest kontserdimaja puhul on tegu suure sammuga tugeva tõmbekeskuse suunas," ütles Paide linnapea Kersti Sarapuu.

Tema sõnul peavad idee realiseerumiseks nii riik, kohalikud omavalitsused kui ka kõik teised osapooled seljad kokku panema, sest Paide linn üksi nii suurt projekti ellu viia ei suuda.