Rae valla uue lasteaed-põhikooli ehituse sarikapidu


Pressiteade 06.05.2009

Rae valla poolt rajatava Peetri lasteaed-põhikooli ehitus on jõudnud faasi, kus majakarp on valmis. Homme, 7. mail kell 12.00 toimub Peetri lasteaed-põhikooli ehitusel traditsioone järgiv nn sarikapidu.

Peetri küla lasteaed-põhikool, mille projekteerimine sai alguse juba 2004. aastal, avab oma uksed 430-le õpilasele esimesel septembril käesoleval aastal. Kuu aega hiljem peaks plaanide kohaselt valmima 120-kohaline lasteaiaosa ning samuti võimla koos staadioniga. Oma ruumid on ette nähtud ka raamatukogule.

"Meie rõõmuks tõuseb Rae vallas sündivus ning elanikkond nooreneb ja arusaadavalt vajavad täna sündivad lapsed peagi uue etapina kooliharidust pakkuvat asutust. Seetõttu ei kerki Peetri külla mitte lasteaed vaid ka põhikool," märgib Rae vallavanem Raivo Uukkivi. "Raske on tänases situatsioonis kõikide planeeritud investeeringute ellu viimine, kuid loodame, et aasta alguses valitsuse poolt esilekutsutud ja riigikogu poolt kehtestatud tulubaasi kärbe ja laenukeeld ei takista käesoleva objekti valmimist. Kahjuks tuleb teha aga korrektiive muudes tänavustes investeerimisplaanides ," lisab Uukkivi.

Peetri küla asub Tallinna piiril ning on viimaste aastatega muutunud tihedalt asustatud, suureks külaks, kus suure osa elanikkonnast moodustavad noored, väikeste lastega perekonnad.

Hoonekompleksi maksumuseks on ca 90 mln ja ehitajateks Celander Ehitus OÜ ning AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg.