Tasku esindaja: raha saab makstud kui YIT parandab vead


BNS 30.04.2009

Tartu kaubanduskeskuse Tasku omanik AS Estiko kinnitab, et valdav osa ehituse hinnast on YIT Ehitusele tasutud ning lubab, et viimane osa laekub pärast vigade parandamist.

"Tänaseks oleme üle 95 protsendi ehituse maksumusest ehitajale tasunud - peale vigade parandamist ja dokumentatsiooni üleandmist laekub arusaadavalt ka viimane viis protsenti - tellija maksab ikka tehtud mitte tegemata töö eest," selgitas neljapäeva hommikul avaldatud teates Tasku esindaja Ain Tammvere.

Tammvere sõnul on ehitaja käitumine vastutustundetu. "Selle asemel, et vabandada ning ehitusvead parandada ja dokumentatsioon üle anda on YIT Ehitus asunud meid kui tellijat ähvardama," märkis Tammvere.

"Kahepoolsete aktidega on vead fikseeritud nii novembris, detsembris kui jaanuaris, lisaks oleme korduvalt andnud YIT Ehitusele uusi tähtaegu vigade parandamiseks, viimati käesoleva nädala alguses - aga midagi pole muutunud," lausus Tammvere.

Tammvere lisas, et Tasku on olnud sunnitud tegema täiendavaid lisakulutusi ja tellima otse teistelt ehitajatelt remonditöid. "YIT on kogu ressursi suunanud Maaülikooli spordihoonele, kus tähtajast on juba enam kui kuu üle mindud, aga mingid kohustused peaksid ka endiste tellijate ees säilima," lisas ta.

Nädalaleht Eesti Ekspress kirjutas neljapäeval, et Neinar Selile kuuluv OÜ Estiko Ehitus vahetas märtsi keskel omanikku ja nime, et pääseda Tasku kaubanduskeskuse ehitajale 20 miljoni krooni maksmisest.

YIT Ehitus esitas seepeale nime muutnud firma vastu pankrotiavalduse. Tartu maakohus algatas OÜ REK ehituse suhtes menetluse eelmisel nädalal.

Miljard krooni maksnud kaubanduskeskuse ehitust korraldasid Estiko varasema info kohaselt tellija esindajana REK Ehitus (endine Estiko Ehitus) ning YIT Ehitus. YIT Ehitusele oli lepingu järgi ette nähtud 7,5 protsendi suurune ehitusjuhtimise tasu.