Maanteemet tahab suurprojektide hankeid edaspidi tükeldada


BNS 29.04.2009

Maanteeamet tahab miljardi kroonini küündivate tee-ehitusprojektide puhul edaspidi rohkem suurhankeid tükeldada, et hangetel saaks osaleda rohkem ettevõtteid.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Märt Puust ütles kolmapäeval toimunud pressikonverentsil BNS-i küsimusele vastates, et niiöelda miljardiobjekte on tulemas veel ja kõiki hankeid tükeldada ei saa.

Puusti sõnul on Eestis vähe neid firmasid, kes üksi suudaks 500 miljoni kuni miljardi vahele jääva maksumusega projektiga hakkama saada, mistõttu on mõistlikum korraldalda väiksemaid hankeid.

Puusti sõnul on maanteeameti tee-ehitusse suunatav raha omamoodi majandust elavdav pakett, kuna annab tööd paljudele ehitusfirmadele. Hangete tükeldamine aitab tagada ligipääsu ka väiksematele ettevõtetele.

Suurte projektide hangete tükeldamise näideteks on kolmeks hankeks jaotatud Pärnu ümbersõidu ehitus, samuti mitme hankega teostatav Valgejõe-Rõmeda lõigu ehitus Tallinna-Narva maanteel.

Puusti sõnul kõiki projekte samas tükeldada ei õnnestu, näiteks on siin Tallinna-Tartu maantee Kose-Aruvalla lõigu projekteerimis- ja ehitushange.

Kose-Aruvalla hange samas praegu toppab riigikohtus, kuna hankel osaleda sooviv Merko Ehitus on hanketingimused kohtus vaidlustanud.